VIDEO şi FOTO Rapid - Astra 0-2 » Grandin a reuşit primul său gol în Liga 1! Giurgiuvenii au un moral excelent înainte de returul cu Lyon

+36 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 24 august 2014

Rapid nu i-a putut face faţă Astrei şi a pierdut partida din Giuleşti, scor 2-0. Giuleştenii s-au ţinut bine în prima jumătate de oră, însă eliminarea lui Stoica a dezechilibrat jocul.

VEZI AICI LIVETEXT!

De Amorim a deschis scorul în minutul 42, iar Grandin a marcat în ultimul minut al partidei, fiind prima sa reuşită în Liga 1.

În urma acestui scor Astra urcă pe locul 2, la egalitate de puncte cu Steaua, 12. Rapid e abia pe locul 11, cu doar 5 puncte, avînd o singură victorie.

Echipele de start:

Rapid: Bornescu - Savin, Mera, Tînc, M. Stoica - A. Coman, E. Dică, V. Negru, Cojocnean - I. Roşu , Ciolacu

Rezerve: Drăghia, Buş, Călin, Lung, M. Martin, Săndulescu, N. Vasile

Astra Giurgiu: Lung Jr. - Rus, Ben Youssef, Oros, Morais - Yahaya, Seto - Enache, Budescu, De Amorim - Fatai

Rezerve: D. Coman, Bukari, M. Cristescu, Grandin, Laban, Pliatsikas, Ţigănaşu