Stranieri

VIDEO Gol spectaculos pentru Alex Maxim în prima etapă din Bundesliga » Ovidiu Herea a marcat şi el pentru Sion

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 24 August 2014

Evoluţiile entuziasmante din meciurile amicale l-au determinat pe Armin Veh să-l trimită din primul minut pe Alex Maxim în meciul de pe terenul lui Borussia Mönchengladbach.

Antrenorul celor de la Stuttgart nu s-a păcălit. În minutul 51, fostul mijlocaş al celor de la Pandurii a primit o pasă de la Gentner şi a trimis un şut frumos din voleu la colţul lung. VEZI VIDEO GOLUL LUI MAXIM!

Gol şi pentru Herea

Intrat pe teren în minutul 71, Ovidiu Herea a marcat şi el un gol pentru Sion în victoria din Cupa Elveţiei cu Le Chaux De Fonds, scor 3-1.

Fostul jucător al Rapidului a marcat ultimul gol al echipei sale şi a încasat un cartonaş galben spre finalul partidei.