Liga Campionilor

Un oficial al Stelei a fost tranşant la adresa roş-albaştrilor, după meciul cu Ludogoreţ: "Jucăm în 5-6 jucători"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 28 August 2014

Steaua n-a reuşit calificarea în grupele Ligii Campionilor, după ce a fost învinsă la penalty-uri de Ludogoreţ, 0-1, 5-6 după penalty-uri, iar unul dintre oficialii Stelei a făcut o declaraţie dură.
Helmuth Duckadam, preşedintele de onoare al Stelei, spune că e inadmisibil să pierzi calificarea în minutul 90. Oficialul crede că formaţia lui Gâlcă nu are 11 fotbalişti capabili să fie titulari la Steaua.

"Meciul s-a jucat în minutul 90 şi astfel s-a repetat istoria de la Basel, cînd am luat gol în minutul 92. Cînd eşti Steaua nu ai voie să iei un aşa gol. La reuşita bulgarilor apărarea a procedat bine, mijlocul mai puţin bine.

A fost o greşeală de plasament. Lipsa jucătorilor de bază arată că, din păcate, Steaua joacă numai cu 5-6 jucători", a spus Duckadam la Dolcesport.