Stranieri

Romeo Surdu, hattrick de senzaţie, în 8 minute, pentru Milsami în meciul cu Dinamo Tiraspol

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 29 august 2014

Lui Romeo Surdu îi prieşte transferul la Milsami Orhei. Echipa sa a cîştigat categoric partida de pe teren propriu cu Dinamo-Auto Tiraspol, scor 6-0.

Fostul atacant al Stelei a reuşit să înscrie de 3 ori în poarta adversarilor într-un interval de 8 minute.

Andronic a deschis scorul în minutul 19, iar în minutele 22, 25 şi 30, fostul internaţional a dus scorul la 4-0.

Imediat după pauză Rhaili şi Iavorschi au marcat în minutele 46 şi 47 şi au stabilit scorul final. În urma acestui rezultat Milsami urcă pe locul 5, cu 8 puncte.

Este al 4-lea gol al lui Surdu la Milsami după cel din victoria cu FC Costuleni, scor 3-0.