Răzvan Lucescu îl acuză pe Sebastian Colţescu: "A fost un spectacol urît! Nu pot să-l înţeleg"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 31 august 2014

Răzvan Lucescu, antrenorul Petrolului, era nervos după eşecul cu CFR Cluj, 1-2, acuzîndu-l pe arbitrul Sebastian Colţescu pentru eliminările lui Geraldo şi Felipe Teixeira.

”Am plecat la acest meci fără mulţi jucători importanţi. Juan Albin a fost atacat violent în minutul 4, are o plagă pe picior şi a fost dus la spital ca să fie cusut!  Am luat un gol ghinionist, dar după pauză echipa a făcut spectacol. Era momentul nostru cel mai bun, cînd au început să apară erorile de arbitraj.

A fost un spectacol urît. N-am să înţeleg niciodată de ce trebuie să primească un jucător galben pentru că întreabă de ce altul a fost avertizat. Mi se pare gratuit şi primul cartonaş luat de Teixeira. Ar fi trebuit să arbitreze în spiritul jocului, pentru că acordase uşor multe cartonaşe, iar pentru faultul la Albin n-a acordat nimic”, a spus Răzvan Lucescu la DolceSport.