VIDEO Neymar a făcut în 5 minute ce n-au realizat colegii lui pe tot parcursul meciului cu Athletic Bilbao

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 13 September 2014

Barcelona a învins cu 2-0 pe Athletic Bilbao, dar meciul nu a fost atît de uşor pe cît se aşteptau catalanii că-l vor avea.

În prima repriză, Barcelona n-a avut prea multe şanse de gol, singura mare ocazie fiind consemnată în dreptul lui Munir, care l-a driblat pe De Marcos şi a şutat puternic, însă peste poarta oaspeţilor.

Luis Enrique a făcut mutarea cîştigătoare în minutul 63, cînd l-a introdus pe Neymar în locul lui Munir, iar brazilianul nu l-a dezamăgit pe tehnicianul Barcelonei.

Neymar a rezolvat partida în 5 minute, după ce a înscris primul gol al meciului în minutul 79. Cea de-a doua reuşită a lui a venit cu 6 minute înainte de final. Barcelona e lider în La Liga, cu maximum de puncte după primele 3 etape.