VIDEO Şoc pe Bernabeu! Real Madrid a ajuns la a doua înfrîngere consecutivă în La Liga, după eşecul cu Atletico

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 14 September 2014

După ce a pierdut Supercupa Spaniei, Real Madrid a fost învinsă acum cu 2-1 de Atletico Madrid chiar pe Santiago Bernabeu într-un meci din etapa a 3-a din La Liga.

Atletico a preluat iniţiativa şi a deschis scorul prin Tiago, dar Ronaldo a reuşit să restabilească egalitatea în minutul 26 din penalty. Golul victoriei lui Atletico a venit cu un sfert de oră înainte de final, după reuşita lui Turan.

Atletico se impune astfel pentru a doua oară consecutiv pe Santiago Bernabeu şi stabileşte un record. Real Madrid ocupă acum poziţia a 12-a, cu doar 3 puncte, iar marea rivală Barcelona este lider cu maximum de puncte.