VIDEO A venit şi victoria » La a şaptea tentativă, CS U Craiova obţine primul succes în Liga 1, 1-0 cu Oţelul

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 15 septembrie 2014

CS U Craiova a cîştigat astăzi primul meci de la promovarea în Liga 1, 1-0 cu Oţelul.

Oltenii au spart gheaţa după 7 etape. CraiOlguţa a bifat primul succes de la promovare, cîştigînd pe teren propriu în faţa lui Oţelul, 1-0, deşi a jucat aproape o repriză în inferioritate numerică.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Acka a văzut ”roşu” în minutul 49 pentru o intrare dură la Karlik, însă tot craiovenii au fost cei care au deschis scorul. Madson a prins o ghiulea de la 25 de metri în minutul 69, iar echipa condusă de Sorin Cîrţu şi Emil Săndoi a reuşit să menţină avantajul pînă la final. Oţelul a terminat şi ea în ”10” partida, Ciftci fiind eliminat după ce l-a lovit pe Brandan fără balon.