Stranieri

VIDEO Laurenţiu Reghecampf a obţinut o victorie importantă în manşa tur a semifinalei Ligii Campionilor Asiei!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 16 septembrie 2014

Echipa românilor Laurenţiu Reghecampf şi Mihai Pintilii, Al Hilal, a obţinut o victorie importantă în faţa celor de la Al Ain în prima manşă a semifinalei Ligii Campionilor Asiei.

Echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf a învins Al Ain în manşa tur a semifinalei Ligii Campionilor Asiei, 3-0, după ce la pauză scorul era egal, 0-0.

Pentru saudiţi au marcat Al Shamrani (62, 64), iar Thiago a ratat un penalty în minutul 69, însă tot el a marcat un minut mai tîrziu cel de-al treilea gol pentru trupa lui Reghecampf.

Returul se va juca pe 30 septembrie. Cealaltă semifinală se joacă mîine, koreenii de la FC Seul urmînd să-i înfrunte pe australienii de la Western Sydney Wanderers, care i-au eliminat în sferturi pe favoriţii competiţiei, Guangzhou Evergrande.