Liga Campionilor

VIDEO Măcel în Cetatea Eternă » AS Roma le-a dat cu terenul în cap ruşilor de la ŢSKA Moscova!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 17 September 2014

AS Roma a făcut instrucţie cu ŢSKA Moscova, scor 5-1. Italienii au marcat pe bandă rulantă, iar Gervinho şi Iturbe au făcut ce au vrut cu fundaşii ruşilor.

Iturbe a deschis scorul din pasa lui Gervinho în minutul 6,  iar peste numai patru minute au făcut schimb de roluri pentru a duce scorul la 2-0. Acelaşi Iturbe i-a pasat şi lui Maicon, care a prins un şut puternic ce i-a dat mîinile peste cap lui Akinfeev (20). Ivorianul Gervinho şi-a trecut din nou numele pe lista marcatorilor (31), iar la pauză era deja 4-0.

Ca să fie şi mai dureros, în a doua repriză moscoviţii şi-au băgat mingea în proprie poartă (50), modificînd tabela care arăta un 5-0 neverosimil. ŢSKA a reuşit pînă la urmă să înscrie golul de onoare, prin Musa (82).