VIDEO CFR Cluj a învins-o pe Oţelul, 1-0, după un meci jenant cu un singur şut pe poartă

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 20 septembrie 2014

CFR Cluj a trecut pe primul loc cel puţin pînă mîine, după victoria cu 1-0 în faţa Oţelului.

Ardelenii par să intre serios în lupta pentru titlu după ce s-au impus şi la Galaţi. Tade a marcat singurul gol al partidei cu o lovitură de cap în minutul 42.

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

A urmat o repriză secundă jenantă fără nici un şut spre spaţiul porţii! CFR Cluj s-a mulţumit să paseze în lateral, în timp ce gălăţenii n-au reuşit să ajungă la poarta lui Felgueiras, deşi au terminat meciul cu două vîrfuri.