VIDEO Tripleta ”galactică” funcţionează » Real Madrid a masacrat-o pe Deportivo, 8-2! Supergoluri marcate de James Rodriguez şi Chicharito

:rel:d:bm:GF2EA9K15L601

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 20 September 2014

Real Madrid şi-a revenit după înfrîngerile cu Real Sociedad şi Atletico Madrid, iar astăzi a defilat în faţa celor de la Deportivo La Coruna, scor 8-2.

Cristiano Ronaldo a reuşit o ”dublă”, marcînd cu capul (29) şi cu un şut de la 20 de metri (41), în timp ce James Rodriguez a înscris un gol fabulos de la marginea careului (36).

Click aici pentru VIDEO!

Gazdele au redus din handicap după pauză, cînd Medunjanin a transformat o lovitură de pedeapsă. Golul primit i-a enervat şi mai rău pe madrileni, care au continuat raidurile la poarta lui Lux.

Bale şi-a trecut şi el în cont o ”dublă” (66, 74), în timp ce Ronaldo a reuşit hattrick-ul (78). Introdus în minutul 77, Chicharito s-a dezlănţuit, marcînd şi el două goluri superbe pe final de meci. Pentru Deportivo a mai spălat din ruşine Toche (84).