VIDEO Liverpool - Everton 1-1 » "Cormoranii", egalaţi în prelungiri în derby! S-au marcat două supergoluri

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 27 septembrie 2014

Liverpool a remizat cu Everton în Merseyside Derby, 1-1, continuînd prestaţiile nesatisfăcătoare, care o menţin la mijlocul clasamentului în Anglia.

Echipa lui Brendan Rodgers a deschis scorul în minutul 65, prin căpitanul Steven Gerrard, din lovitură liberă, dar echipa lui Roberto Martinez nu a cedat şi a obţinut egalarea prin Jagielka, în 90+1.

La 1-0, Balotelli a avut o ocazie uriaşă de a majora diferenţa şi a aduce linişte în tabăra "cormoranilor", dar a ratat din poziţie ideală.