George Ogăraru iese la atac după 0-1 cu CFR: "Am jucat contra a 12 adversari! Un derby merită mai mult respect"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 29 septembrie 2014

Antrenorul Universităţii Cluj, George Ogăraru, e mîndru de echipa sa, deşi a pierdut cu 0-1 meciul în faţa marii rivale, CFR Cluj. Tehnicianul "şepcilor roşii" critică însă arbitrajul lui Cătălin Găman.

"Din păcate am pierdut un meci în prelungiri, dar azi sînt mulţumit de elevii mei. Sînt mîndru de cum au luptat din primul minut. Au dat tot ce au putut. Am jucat contra a 12 adversari. Al doilea galben a fost meritat la Mengolo, dar primul nu ştiu.

Aş vrea să mă opresc, să nu mai vorbesc despre arbitraj, mai spun doar că un derby merită mai mult respect. CFR e o echipă bună, dar pe mine nu m-a impresionat. Dacă am fi continuat în 11, cîştigam meciul.

Suportul fanilor e mereu important şi azi i-am văzut în număr foarte mare. Cred că au văzut că ne-am dat silinţa. Îi aşteptăm în continuare lîngă noi", a spus George Ogăraru la LookTV.