VIDEO Pep Guardiola masacrează Bundesliga: Arjen Robben şi Robert Lewandowski au rezolvat-o repede pe Hanovra

Robert Lewandowski și Arjen Robben, foto: reuters

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 04 octombrie 2014

Bayern Munchen are deja 15 goluri marcate în 7 meciuri disputate în Bundesliga. Echipa lui Pep Guardiola, cu un Arjen Robben stelar, a distrus-o astăzi pe Hanovra, echipă aflată pe locul 6

Robert Lewandowski a deschis scorul în minutul 6, după ce a scăpat singur cu portarul advers, după care Robben a majorat rezultatul în minutul 13. Lewandowski a reîmprospătat tabela de marcaj, în minutul 38, pentru ca Robben să înscrie şi el în minutul 79. VIDEO AICI

Cifrele meciului sînt năucitoare. 70% posesie pentru Bayern, care a trimis 23 de şuturi pe poartă, 9 dintre ele pe poartă, 11-1 raport la cornere.