Sorin Cârţu a comentat cu umor colaborarea cu Emil Săndoi: "D-asta ne-am luat, ca să facem minuni"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 05 octombrie 2014

Dinamo şi CS U Craiova au terminat la egalitate, 1-1, iar echipa lui Sorin Cârţu este neînvinsă în ultimele patru meciuri.

Tehnicianul este mulţumit de egalul obţinut cu Dinamo şi a declarat că echipa sa a jucat mai bine decît adversarul în prima repriză.

”Un rezultat echitabil. Am facut o primă repriză bună. Meciul s-a jucat la ocazia lui Bawab. La 2-0 era mai greu să fim egalaţi. Repriza a doua a fost slabă, cea mai slabă de cînd sînt la echipă. Am făcut multe greşeli, ne-am precipitat şi nu am avut echilibru la mijlocul terenului din cauza lipsei lui Brandan.

Noi ne dorim puncte, sîntem în deficit mare şi acest rezultat ajută la psihicul jucătorilor”, a declarat Sorin Cârţu pentru LookTV.

Întrebat dacă a venit alături de Emil Săndoi la Craiova să facă minuni, Cârţu a răspuns: "D-asta ne-am luat, ca să facem minuni" :D