Nationala

Alexandru Chipciu: "Atît se poate, momentan" » Ce le-a transmis Victor Piţurcă, la pauză, jucătorilor

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 11 octombrie 2014

Alexandru Chipciu a vorbit imediat după egalul cu Ungaria, 1-1, şi a dezvăluit ce le-a transmis, la pauză, Victor Piţurcă jucătorilor.

"Am avut o primă repriză senzaţională. Mie personal îmi dă încredere că putem fi o generaţie foarte bună pe viitor. Cînd conduci meciul e inevitabil să nu te retragi puţin. Ne pare rău pentru publicul român. Poporul merita un rezultat bun.

Am făcut şi eu şi colegii mei tot ce am putut. Nea Piţi ne-a spus să nu ne retragem, ci să marcăm şi al doilea gol, dar asta a fost. Cred că puteam să ţinem de rezultat. Atît se poate momentan. Nu cred că am fost vreodată Brazilia", a spus Alexandru Chipciu la TVR 1.