Stranieri

Fără Dragoş Grigore, Toulouse a fost în genunchi » Ce-au făcut alţi stranieri

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 19 octombrie 2014

Toulouse a fost învinsă categoric de Marseille, scor 0-2, fără ca Dragoş Grigore să fie inclus în lot, fostul dinamovist fiind uşor accidentat.

Golurile învingătorilor au fost marcate de N'Koulou, în minutul 21, şi de Gignac, 14 minute mai tîrziu. În locul lui Grigore, Alain Casanova i-a trimis în centrul defensivei pe Moubandje şi Veskovici.

După 10 etape, Toulouse ocupă poziţia a 10, cu 14 puncte, în timp ce Marseille e lider, avînd 25 de puncte.

Evoluţiile altor stranieri:

Ştefan Radu - titular pentru Lazio în victoria cu Fiorentina, scor 2-0, iar în a doua repriză a primit şi banderola de căpitan. Cu 19 minute înainte de final, românul a văzut cartonaşul galben

Ovidiu Herea - rezervă pentru Sion în partida cu Thun, scor 0-0, a intrat abia în minutul 86

Constantin Nica - nu este în lotul Cesenei pentru meciul cu Palermo

George Ţucudean - rezervă pentru Charlton în înfrîngerea cu Bournemouth, scor 0-1

Mirel Rădoi - titular, integralist şi a reuşit o pasă de gol pentru Al Ahli în victoria cu Al Jazira, scor 4-2

Alexandru Tudose şi Lucian Burdujan - titulari şi integralişti pentru Hoverla în înfrîngerea categorică cu Dinamo Kiev, scor 0-4. Burdujan a debutat pentru noua sa formaţie