VIDEO Luis Enrique stă drepţi în faţa lui Lionel Messi » Neymar are de suferit

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 20 octombrie 2014

Lui Lionel Messi nu-i plac pauzele şi vrea să joace tot. E arhicunoscut faptul că de la Guardiola pînă în prezent, la Luis Enrique, antrenorii nu prea l-au lăsat pe bancă pe argentinian şi nici nu l-au schimbat, decît în cazul unor accidentări.

La meciul cu Eibar, tehnicianul spaniol a vrut să-l înlocuiască pe superstarul său cu Munir, cînd mai erau 15 minute de joc, iar scorul era 3-0. Luis Enrique intenţiona să-l schimbe pe Messi, ca să-l odihnească pentru partidele cu Ajax, din Liga Campionilor, şi cu Real Madrid, în La Liga, dar nu fără acordul jucătorului. Aşa că l-a întrebat pe argentinian dacă vrea să iasă, jucătorul i-a făcut semn că nu, iar în cele din urmă a ieşit Neymar.

"Brazilianul a comentat azi, într-o conferinţă de presă: "Nu m-a deranjat că am fost schimbat. Leo scrie istorie şi sînt fericit şi mîndru că joc alături de el", a spus Neymar.

Vezi mai jos video cu faza şi reacţia amuzantă a lui Luis Enrique!