Stranieri

VIDEO Meci nebun cu nouă goluri în Bundesliga! Alexandru Maxim, integralist în victoria lui Stuttgart pe terenul lui Frankfurt!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 25 octombrie 2014

Alexandru Maxim a fost integralist în victoria echipei sale de pe terenul lui Eintracht Frankfurt, scor 5-4, la capătul unui meci extrem de spectaculos. VEZI VIDEO!

Madlung a deschis scorul în minutul 21, dar la pauză Stuttgart a condus 2-1 după golurile lui Harnik din minutele 34 şi 36, al doilea venind după o pasă a lui Maxim.

S-a făcut 3-1 pentru Stuttgart în minutul 51 cînd Gentner a înscris şi el, tot după o pasă a lui Maxim. Gazdele au revenit însă şi au marcat de 3 ori prind Meier (57), Aigner (61) şi din nou Madlung (65).

Şvabii nu s-au lăsat şi au revenit în ultimele 10 minute. Werner în minutul 81 şi Gentner (84) au adus al doilea succes al lui Stuttgart în acest sezon.

Echipa lui Maxim a urcat pe locul 14, cu 9 puncte, în timp ce Frankfurt e pe 11, cu 12 puncte.