FOTO şi VIDEO Dinamo - Pandurii 3 - 2 » Bilinski aduce victoria ”cîinilor” în prelungiri!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 26 octombrie 2014

Dinamo a reuşit să se impună în faţa Pandurilor, 3-2, graţie unui gol marcat în prelungiri de Bilinski. VEZI LIVETEXT PARTIDA!

VIDEO cu golul lui Alexe!

VIDEO cu reuşita lui Roman!

VIDEO cu cel de-al doilea gol marcat de Roman!

VIDEO cu reuşita lui Rotariu!

VIDEO cu golul marcat de Bilinski!

Dinamoviştii au dechis rapid scorul prin Alexe, care a marcat cu un şut plasat pe lîngă Gliwa, în minutul 6. Două minute a durat avantajul ”cîinilor”, Roman egalînd după o fază trasă la indigo.

Fazele de poartă s-au rărit după cele două goluri rapide, şuturile de la distanţă dovedindu-se lipsite de eficienţă. În minutul 50, Grecu a fost depăşit de un balon, mingea a ajuns la Roman, care a trecut de Durimel şi i-a adus în avantaj pe gorjeni.

Doar 10 minute s-au menţinut gorjenii la conducere. Fundaşii Pandurilor s-au bîlbît în careu, mingea a ajuns la Rotariu, care a marcat, restabilind egalitatea.
Grecu (63) şi Bilinski (64) îi puteau aduce pe ”cîini” în avantaj, dar plasa laterală şi apoi Gliwa s-au împotrivit. Bilinski a marcat golul decisiv în primul minut al prelungirilor, cu un şut pe jos din interiorul careului mic, iar ”cîinii” s-au impus cu 3-2.

Echipele de start:

Dinamo: T. Marc - Fai, Durimel, Cordoş, Grecu – Bărboianu, Boubacar – C. Matei, V. Lazăr, S. Filip - Alexe
Rezerve: Kovacs, Ad. Popa, Nedelcearu, Miranda, Gavrilă, D. Rotariu, Bilinski

Pandurii: Gliwa – Pleaşcă, Erico, Elton, Momcilovic – Anton, Nistor, Shalaj – Iorga, Matulevicius, Roman
Rezerve: Stanca, Buleică, Shamsin, Ungurusan, I. Constantin, Nicoara, Predescu