"Spune-i să mai ia galben urgent" » Cum a ajuns Collins Fai să fie eliminat la meciul Dinamo - Pandurii

Articol de Eduard Apostol  —  luni, 27 octombrie 2014

Pe finalul meciului Dinamo - Pandurii (3-2), directorul sportiv al roş-albilor, Cristi Bobar, a realizat că fundaşul dreapta Collins Fai va pierde Derby de România, de vineri, din cauză că încasase un cartonaş galben, în minutul 53, ajungînd la cota 4 în acest sezon.

A făcut semne disperate către camerunez, a încercat să-i explice situaţia, doar că africanul nu s-a prins. Imediat după golul victoriei lui Bilinski, Bobar l-a chemat pe Traian Marc la el:

"Spune-i să mai ia urgent un cartonaş galben! Altfel, ratează meciul cu Steaua". Mesajul a fost transmis urgent între fotbalişti, iar Fai a "savurat" el reuşita polonezului: şi-a scos tricoul, s-a bucurat excesiv, iar arbitrul Popa a trebuit să-i arate cartonaş galben!

Era minutul 93, al doilea avertisment, automat a văzut cartonaşul roşu. Ceea ce înseamnă că va rata meciul de Cupă, de mîine seară, cu CS Mioveni, dar Fai va putea fi folosit vineri, contra Stelei.