Cupa Romaniei

+7 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 28 octombrie 2014

După ce a eliminat Astra Giurgiu, CS Mioveni a mai făcut o victimă importantă. Argeşenii au cîştigat meciul de pe teren propriu cu Dinamo, scor 1-0 şi s-au calificat în sferturile de finală.

Echipa lui Claudiu Niculescu a înscris golul victoriei în minutul 23, cînd Traian Marc şi Bărboianu s-au încurcat unul pe celălalt, iar Ayza a profitat şi a înscris în poarta goală.

Echipele de start:

CS Mioveni: Popescu - Negoiţă, Calvin, Rada, Ed. Stoica - Răuţă, Dragalina, Galan, Al. Popa - R. Ayza, A. Nilă

Rezerve: Croitoru, B. Stoica, Năstăsie, Vintilă, Mazilu, Biceanu, D. Iancu

Dinamo: Marc - Bărboianu, Nedelcearu, Cordoş, Grecu - Miranda, Elton - Gavrilă, Rotariu, Alexe - Bilinski

Rezerve: Kovacs, Ad. Popa, Boubacar, I. Şerban, V. Lazăr, C. Matei, Văduva

LIVETEXT CS MIOVENI - DINAMO 1-0 (Ayza 23)

min. 83:
Centrare a dinamoviştilor care se putea transforma în gol. Mingea capătă o traiectorie ciudată şi este respinsă de Popescu de sub bară
min. 54:
Bilinski şutează puternic din afara careului, mingea e respinsa de sub bară de portarul gazdelor
Elton şutează de la marginea careului, mingea se duce puţin alături
min. 23: GOL MIOVENI! Bărboianu şi Tr. Marc se încurcă, iar Ayza profită şi înscrie în poarta goală
min. 22:
Popa primeşte cartonaş galben
min. 20:
Popa reia cu capul de la 11 metri pe spate, mingea este reţinută de Marc
min. 18:
Lovitură de cap bună a celor de la Mioveni din 6 metri, Marc reuşeşte să respingă cu un reflex de senzaţie
min. 16:
Dragalina trage bine cu dreptul, mingea este respinsă de Tr. Marc
min. 15:
Bărboianu primeşte cartonaş după un fault din spate la marginea careului. Lovitură liberă periculoasă pentru gazde