Arena roş-albastră » Steaua e neînvinsă pe Naţional Arena! Palmares zdrobitor în faţa lui Dinamo

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 31 octombrie 2014

Derby de România se va disputa astăzi pentru a şaptea oară pe Naţional Arena, stadion pe care Steaua încă nu a cunoscut înfrîngerea în competiţiile interne.

"Roş-albaştrii" vor evolua în această seară pentru a 25-a oară  într-o competiţie internă pe cel mai modern stadion din ţară. În primele 24 de întîlniri, campioana României nu a pierdut, avînd 18 victorii şi 6 egaluri. În plus, au marcat de 50 de ori şi au primit numai 14 goluri.

Un sfert dintre aceste meciuri au fost împotriva lui Dinamo. Formaţia din "Ştefan cel Mare" a trăit un adevărat coşmar pe Naţional Arena în faţa rivalilor. Pînă în momentul de faţă, "cîinii" au obţinut doar un egal, 1-1, la returul din semifinalele Cupei României din sezonul trecut. În rest, au fost 5 victorii consecutive ale Stelei!

Derby-ul dintre Steaua şi Dinamo va avea loc în această seară, de la ora 20:30, pe Look TV şi liveTEXT pe GSP.RO.

Urmăreşte AICI fazele minut cu minut şi susţine-ţi echipa în Derby! Fii primul care comentează!