VIDEO+FOTO Momente de spaimă » Giedrius Arlauskis, atacat cu petarde în două rînduri de suporterii lui Dinamo

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 31 octombrie 2014

Probleme mari pentru Giedrius Arlauskis pe finalul derby-ului cîştigat de Steaua cu Dinamo, 3-0. Fanii dinamovişti au aruncat cu petarde în portarul lituanian în ultimele minute ale meciului.

Fanii dinamovişti şi-au pierdut cumpătul după cel de-al treilea gol al campioanei şi au aruncat cu petarde în portarul "roş-albaştrilor". Arlauskis a avut nevoie în două rînduri de intervenţia echipei medicale în decurs de cîteva minute. Arbitrul Cristi Balaj a fluierat finalul meciului cu un minut mai devreme după al doilea incident. (VIDEO)

Nici fanii Stelei nu au fost mai cuminţi, reacţionînd la fel în timpul reprizei secunde, în momentul în care Ştefan Bărboianu se pregătea să execute un corner. (VIDEO)