Stranieri

VIDEO Demolaţi în faţa fanilor! Cu Alexandru Maxim integralist, Stuttgart a fost umilită de Wolfsburg, scor 0-4

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 01 November 2014

Cu Alexandru Maxim integralist, Stuttgart a fost umilită pe teren propriu de Wolfsburg, scor 0-4, la capătul unui meci foarte spectaculos, plin de ocazii importante. VEZI AICI VIDEO!

Oaspeţii au deschis scorul după doar 15 minute prin Preisici, iar la pauză aveau 2-0 după ce Knoche a majorat diferenţa în prelungirile primei reprize.

De Bruyne a făcut 3-0 în minutul 48, în timp ce Perisici a reuşit dubla cu două minute înainte de final din pasa aceluiaşi De Bruyne.

În urma acestui rezultat Wolfsburg urcă pe locul 2, cu 20 de puncte, în timp ce Stuttgart e abia pe 15, cu doar 9 puncte, la doar două de Dortmund şi Bremen, care sînt pe 16 şi 17.