VIDEO Executat » Un jucător de la Olympique Marseille nu va uita meciul cu Lens niciodată după ce a fost lovit oribil într-o zonă sensibilă

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 03 noiembrie 2014

Olympique Marseille a cîştigat meciul cu Lens, scor 2-1 şi are 4 puncte peste Paris Saint Germain înaintea meciului direct din etapa a 13-a.

Jucătorul lui OM, Marina Lemina, a ieşit cel mai şifonat din acest meci, după ce a fost lovit groaznic într-o zonă sensibilă de Loick Landre.

Din fericire pentru gazde, Lemina a putut termina jocul, chiar dacă s-a resimţit după acest moment.

Marseille a deschis scorul în minutul 11 prin N'Koulou, însă la pauză a fost egal, 1-1, după ce Guillaume a egalat cu 14 minute înainte de final. Thauvin a înscris golul victoriei în minutul 60 dintr-o pasă a lui Gignac.