VIDEO Petrolul învinge Universitatea Cluj la scor de neprezentare şi rămîne în lupta pentru titlu

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 08 November 2014

Petrolul Ploieşti a învins Universitatea Cluj cu 3-0 şi ocupă locul 3 în Liga 1 cu 28 puncte, la o lungime în spatele ocupantei poziţiei secunde CFR Cluj.

"Găzarii" au deschis scorul prin Tamuz în minutul 36, care a tras cu piciorul stîng de la 25 de metri fără a-i fa vreo şansă portarului Niculescu. A doua reuşită a venit fix înainte de fluierul final al primei reprize, cînd Alcenat a trecut de Muşat şi a trimis un şut violent din din interiorul careului.

Golul cu numărul trei a purtat semnătura lui Juan Albin, care a preluat mingea la marginea careului şi a tras la colţul lung, ducînd scorul la 0-3 cu 20 de minute înainte de final.