Tenis

VIDEO Lovitura zilei la Turneul Campionilor » Horia Tecău a fost "victimă" în faţa unei execuţii magnifice!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 12 noiembrie 2014

Horia Tecău şi Jean Julien Rojer au pierdut şi al doilea meci de la Turneul Campionilor în faţa fraţilor Bryan după un maxi-tie-break pe care l-au avut la îndemînă.

Tecău a fost aproape de o victorie importantă la Londra, mai ales că, alături de Rojer, i-a condus pe cei mai buni jucători de dublu din istorie cu un set şi break în setul al doilea. Mai mult, au condus şi cu 4-0 în maxi-tie-break.

Bob şi Mike au revenit însă, iar cel de-al doilea a oferit lovitura zilei la Turneul Campionilor. Mike Bryan a lovit superb pe lîngă fileu şi chiar Horia Tecău a fost victima, românul neavînd replică în faţa americanului.

VIDEO cu execuţia superbă din meciul lui Horia Tecău!