UPDATE Accidentare importantă pentru un star al lui Real Madrid » Out pentru patru luni!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 18 noiembrie 2014

Real Madrid are probleme înainte de ultimele meciuri din 2014, mai ales că un om de bază al "galacticilor" va rata partidele din acest final de an.

UPDATE Veşti extrem de proaste pentru Luka Modrici. După ce ieri a fost supus unui nou set de teste, croatul a aflat că va trebui să ia o pauză de aproximativ 4 luni pentru a-şi reveni după accidentarea la coapsa stîngă.

Asta înseamnă că Modrici ar putea juca din nou abia în februarie 2015.

Este vorba despre croatul Luka Modrici care s-a accidentat în meciul cu Italia de aseară, încheiat la egalitate, scor 1-1.

Starul lui Real Madrid a ieşit după doar 28 de minute de pe teren după ce a resimţit dureri în zona inghinală.

Chiar dacă s-a sperat că accidentarea nu este gravă, ultimele estimări ale medicilor croaţi îl dau indisponibil pentru următoarele 8 săptămîni, astfel că va reveni pe teren abia în 2015.