FOTO + VIDEO FC Braşov - Viitorul 1-3 » Echipa lui Gică Hagi urcă pe locul 9 în Liga 1

+17 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 30 November 2014

Prima partidă a zilei din Liga 1 a început cu o oră întîrziere din cauza ninsorii de la Braşov, după ce zăpada de pe gazon a fost complet cu zăpadă.

VEZI VIDEO GOLUL LUI BONILLA!

VEZI VIDEO GOLUL LUI AGANOVICI!

VEZI VIDEO GOLUL LUI MITRIŢĂ!

VEZI VIDEO GOLUL LUI MITREA!

Meciul dintre FC Braşov şi Viitorul a fost la un pas de amînare, din cauza condiţiilor meteo. La Braşov a nins noaptea trecută, iar zăpada a îngheţat pe teren. Liga suporterilor stegari a făcut apel la fani pentru a putea deszăpezi gazonul:

"Avem nevoie de ajutor! Alertă cu 3 ore înaintea meciului cu Viitorul! Avem nevoie de ajutorul voluntarilor pentru a degaja gazonul de pe Tineretului de zăpadă îngheţată! Haideţi cu toţii la stadion ACUM!".

Click aici pentru comentariul liveTEXT!

Operaţiunea a avut succes şi, după ce arbitrul Marian Balaci a decis să amîne cu o oră startul partidei, zăpada a fost îndepărtată de pe teren.

FC Braşov n-a prins însă o zi deloc bună şi a pierdut meciul cu Viitorul, scor 1-2. Mitriţă a deschis scorul în minutul 25, însă pînă la pauză s-au mai marcat două goluri.

Aganovici a egalat în minutul 33, însă pînă la pauză scorul a fost 2-1 pentru Viitorul graţie reuşitei lui Bonilla. Mitrea a marcat şi el în prelungirile partidei, din penalty, stabilind scorul final, 1-3.

Viitorul a urcat pe locul 9 în Liga 1, avînd 21 de puncte, peste FC Braşov, care e pe 10, cu 19 puncte.