VIDEO În comă! Borussia Dortmund a pierdut cu Frankfurt, scor 0-2, şi e ULTIMA în Bundesliga

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 30 noiembrie 2014

Borussia Dortmund continuă să nu se regăsească în acest sezon de Bundesliga. Echipa lui Jurgen Klopp se află pe ultimul loc după 13 etape, avînd doar 11 puncte.

VEZI VIDEO!

Deşi părea într-o revenire de formă, avînd 4 puncte în ultimele două etape, Dortmund a pierdut azi meciul din deplasare cu Eintracht Frankfurt, scor 0-2.

Meier a deschis scorul în minutul 5, iar 2-0 s-a făcut în minutul 78 după golul lui Seferovici, asta în ciuda faptului că Dortmund a controlat jocul şi a avut cîteva ocazii uriaşe.

Deşi în Champions League merge foarte bine, Dortmund e ultima în Bundesliga. Frankfurt a urcat pe locul 9, avînd 18 puncte.