VIDEO N-au putut suporta înfrîngerea! Lionel Messi, lovit în cap cu o sticlă în momentul în care sărbătorea golul alături de colegi!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 01 decembrie 2014

Barcelona a cîştigat meciul cu Valencia din deplasare, scor 1-0, după un gol marcat de Sergio Busquets la ultima fază a partidei.

Reuşita a fost celebrată de catalani la colţul terenului. Frustraţi după ce echipa lor a pierdut pe final un meci pe care-l putea cîştiga, fanii Valenciei au reacţionat.

Enervat de golul primit în minutul 4 al prelungirilor, deşi se arătaseră de la margine doar 3 minute, un fan a aruncat o sticlă din tribună şi l-a lovit pe Lionel Messi direct în cap, iar momentul a fost surprins de camerele de luat vederi.

Barcelona rămîne la 2 puncte sub Real Madrid în urma succesului din această seară. Valencia a coborît pe locul 5 după o serie de 3 meciuri în care a strîns doar un singur punct.