Europa League

VIDEO » Veşti proaste pentru Steaua! Dinamo Kiev este în formă înaintea meciului din Europa League

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 06 decembrie 2014

În ultimul meci înaintea duelului cu Steaua, Dinamo Kiev a cîştigat cu 3-o partida din prima ligă din Ucraina, împotriva celor de la Metalurg Doneţk.

Dinamo Kiev continuă parcursul foarte bun din Ucraina şi a ajuns la trei victorii consecutive. Echipa antrenată de Serghei Rebrov se află pe primul loc în clasement, cu 36 de puncte, cu cinci mai multe decît echipa lui Mircea Lucescu, Şahtior.

Golurile  victoriei cu Metalurg au fost marcate de Mbokani, în minutul 16, Iarmolenko, în minutul 40 şi Kraveţ, minutul 83.

Vezi aici rezumatul partidei Dinamo Kiev - Metalurg Doneţk

Meciul dintre Steaua şi Dinamo Kiev se va disputa joi 11 decembrie, ora 22:05, în direct pe DigiSport 1, DolceSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO.

Pentru a se califica, Steaua ar avea nevoie de ajutorul celor de la Rio Ave, care n-ar trebui să piardă pe teren propriu în faţa lui Aalborg. În caz de egalitate de puncte, campioana României are avantajul meciurilor directe cu Aalborg, impunîndu-se acasă cu 6-0.