VIDEO Barcelona cîştigă şi revine pe locul doi, după ce a fost condusă de Espanyol » Hattrick Lionel Messi!

+1 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 07 decembrie 2014

Barcelona a învins-o cu 5-1 pe Espanyol, după ce a fost condusă cu 1-0. Golurile lui Messi (3), Pique şi Pedro au adus gazdelor cele 3 puncte.

Espanyol a condus prin golul lui Garcia din minutul 13, însă Messi a dovedit încă o dată că este unul dintre cei mai buni jucători din lume şi a marcat un hattrick pentru Barcelona. Prima dată a înscris în minutul 45, iar "dubla" a reuşit-o 5 minute mai tîrziu, al treilea gol a fost cel care a decis scorul final, în minutul 81.

Gerard Pique şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor la trei minute după cel de-al doilea gol al lui Messi. Cu 13 minute înainte de final, Pedro a dus scorul la 4-1.

Barcelona ocupă locul doi în La Liga, cu 34 de puncte după 14 etape, la două lungimi în spatele liderului Real Madrid.