VIDEO Egal nebun pe "Ilie Oană" » Petrolul şi Concordia au terminat nedecis, 2-2

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 08 decembrie 2014

Petrolul şi Concordia Chiajna au terminat la egalitate, 2-2, ultimul meci al turului de campionat, după un joc spectaculos.

Ploieştenii au deschis scorul după 5 minute de joc prin Astafei, care a profitat de o greşeală în apărarea Chiajnei şi a şutat din prima din interiorul careului. Golul egalizator al ilfovenilor a venit 10 minute mai tîrziu, cînd Mihai Dina a preluat de lîngă un adversar şi a trimis un şut superb din întoarcere de la 18 metri.

Băieţii lui Marius Şumudică au preluat conducerea în minutul 25, cînd Florea a fost faultat în careu de Pecanha şi tot el a executat penalty-ul.
"Găzarii" au restabilit egalitatea după o oră de joc, după ce Teixeira a driblat pe partea stîngă şi a trimis un şut plasat din interiorul careului.

Cu şase minute înainte de final, Satli a văzut al doilea cartonaş galben pentru un fault în apropierea propriului care şi a fost eliminat.