Probleme de sănătate pentru Marius Şumudică în timpul meciului cu Petrolul: "Sper să nu fie mai grav"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 08 decembrie 2014

Marius Şumudică a vorbit despre partida terminată la egalitate între Petrolul şi Concordia, 2-2, şi a declarat că-i pare rău de situaţia în care se află ploieştenii.

"Am reuşit să scoatem un punct cu trudă şi cu puţin noroc. Petrolul este o echipă superioară nouă, dar astăzi am arătat că forţa grupului e foarte importantă. Un punct pentru mine este cît o victorie.

Eu am pregătit meciul la victorie. Au avut un bonus consistent astăzi. Cred că în prima repriză ne-am autodepăşit. Îmi pare rău pentru acest public minunat de la Ploieşti că nu s-a putut bucura de o victorie. E păcat că o asemenea echipă nu e mai sus să se bată la campionat", a spus Şumudică la Look tv.

Marius Şumudică a avut şi ceva probleme medicale la pauza meciului, iar medicii au trebuit să-l ajute.

"Am avut o cădere de tensiune. Am avut aritmii, pentru că mă consum. O să încerc de acum încolo să mă tund. Am albit într-un an cît alţii în 10. Ăsta sînt, mă consum prea mult. Sper să nu fie probleme mai grave", a mai spus Şumudică.