VIDEO A greşit Costel Pantilimon la golul primit de Sunderland? Punct cîştigat contra lui West Ham

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 13 December 2014

Sunderland a terminat la egalitate meciul disputat acasă contra celor de la West Ham United, scor 1-1. Costel Pantilimon a fost integralist la gazde.

Golul celor de la Sunderland a fost înscris de Gomez, dintr-un penalty acordat în minutul 22. West Ham a ripostat în minutul 22, atunci cînd Stuart Downing a trimis un şut violent, care l-a luat pe Pantilimon prin surprindere.

Mai mulţi fani ai celor de la Sunderland l-au acuzat pe portarul lui Sunderland că a fost visător la gol. Voi ce credeţi? VIDEO AICI

Sunderland ocupă locul 15 în Premier League, cu o zestre de 16 puncte. Clasamentul din Premier e AICI.