Stranieri

VIDEO Răzvan Lucescu a ajuns la trei victorii consecutive în Grecia! Etapă bună şi pentru ceilalţi români

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 14 decembrie 2014

Skoda Xanthi a cîştigat cu 2-0 meciul cu Ergotelis şi a ajuns la patra victorie din ultimele cinci meciuri şi a treia consecutivă.

Cu Pantelis Kapetanos titular şi autorul unei pase de gol, echipa lui Răzvan Lucescu a cîştigat cu emoţii meciul cu penultima echipă din clasamentul primei ligi din Grecia, după ce aceştia au ratat un penalty la scorul de 0-0.

Golurile echipei lui Lucescu au fost marcate de Lisgaras în mintul 45 şi de Obodo în minutul 71. Vezi video aici

În următoarea etapă, joi 18 decembrie, Xanthi va juca cu Panathinaikos, locul trei.

Skoda ocupă locul cinci în clasament, cu 21 de puncte, cu 10 mai puţin decît liderul PAOK, la care este legitimat Răzvan Raţ şi cu trei puncte mai puţin decît Asteras Tripolis, echipa lui Dorin Goian.

Şi PAOK şi Asteras au cîştigat în această etapă. Echipa lui Raţ, care a intrat în minutul 45, a învins pe Kerkyra cu 2-1, iar echipa lui Goian, care a jucat tot meciul, a cîştigat cu 2-0 meciul cu Veria.