Cupa Romaniei

Decizie fără precedent în fotbalul românesc! Răzvan Burleanu a dat OK-ul » Condiţia pentru ca meciul CS Mioveni - CFR să se rejoace

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 15 December 2014

Răzvan Burleanu le-a răspuns celor de la CS Mioveni, care i-au trimis o scrisoare în care i-au cerut să facă tot ce e posibil ca meciul din Cupa României cu CFR Cluj să se rejoace.

În sferturile Cupei, Mioveniul a pierdut cu 4-3, la Piteşti, după ce a condus cu 3-0, considerîndu-l vinovat pe arbitrul Dragoş Istrate care a acordat oaspeţilor un penalty contoversat la 3-0, şi apoi nu a avut nici o reacţie în minutul 86 cînd mingea a fost dată afară de gazde, avînd un jucător accidentat, iar clujenii în loc să le-o returneze, în spiritul fair-play-ului, au dat gol.

Preşedintele FRF spune că din punct de vedere regulamentar nu poate lua nici o decizie, însă, dacă şefii lui CFR sînt de acord, partida se poate rejuca.