Stranieri

VIDEO Zi importantă pentru stranierii români: Alexandru Maxim, pasă de gol, Florin Gardoş, eliminat

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 16 decembrie 2014

Alexandru Maxim a revenit în prima echipă a lui Stuttgart în meciul din deplasare cu Hamburg, echipă aflată tot în subsolul clasamentului.
Mijlocaşul român şi-a făcut simţită prezenţa în repetate rînduri, şutînd de cîteva ori spre poartă, iar în minutul 42 i-a pus o minge pe tavă lui Klein, care a marcat cu latul de la 12 metri. VEZI VIDEO!

Titular a fost şi Florin Gardoş în meciul pierdut de Southampton în Cupa Capital One cu Sheffield United, 0-1. Fostul stelist a făcut cuplu în defensivă cu Fonte. În acest meci Ronald Koeman a folosit o echipă experimentală, iar românul a fost eliminat în minutul 90 pentru un fault în postură de ultim apărător.