VIDEO FC Barcelona a făcut scor cu Cordoba, 5-0! Reuşite de poveste ale "catalanilor"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 20 December 2014

Barcelona a redus din diferenţa faţă de Real Madrid, fiind acum la doar un punct în spate, însă madrilenii au un meci mai puţin.

VEZI VIDEO!

Catalanii au cîştigat lejer meciul cu modesta Cordoba de pe teren propriu, scor 5-0. Pedro a deschis scorul în minutul 2 dintr-o pasă a lui Rakitici.

Luis Suarez a făcut 2-0 în minutul 53, iar diferenţa pe tabelă a fost făcută în ultimele 10 minute. Pique a înscris pentru 3-0 în minutul 80, iar două minute mai tîrziu a marcat şi Messi.

Starul argentinian a reuşit "dubla" în prelungirile partidei cînd a marcat pentur 5-0. Barcelona are 38 de puncte după 16 meciuri şi e pe locul 2. Real e lider cu 39 de puncte în 15 etape.