Stranieri

VIDEO Continuă răzbunarea! Bogdan Stancu, al 4-lea gol împotriva lui Galatasaray! Genclerbirligi a scos o remiză, 1-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 27 decembrie 2014

Atacantul Bogdan Stancu a marcat golul echipei sale, Genclerbirligi, în meciul cu Galatasaray Istanbul, încheiat la egalitate, pe teren propriu, scor 1-1 , în etapa a XV-a a primei ligi din Turcia.

Internaţionalul român a stabilit scorul final în minutul 71, după ce oaspeţii au înscris în minutul 18, prin Emre Colak. Stancu, care a ajuns la şase reuşite în campionat, a jucat tot meciul şi a primit un cartonaş galben, în minutul 69.

VEZI VIDEO!

Cele 6 goluri ale lui Stancu în acest sezon reprezintă aproximativ 25% din toate reuşitele echipei sale în acest sezon.

A fost al 4-lea gol al lui Bogdan Stancu împotriva lui Galatasaray, echipa care l-a adus în Turcia de la Steaua în schimbul a 5 milioane de euro.

Genclerbirligi e pe locul 6 în prima ligă turcă după acest scor, la 2 puncte de Basakeshir, care ocupă locul 4, poziţie care asigură prezenţa în Europa League.