Stranieri

Răzvan Raţ îşi continuă forma bună şi în noul an » Românul, decisiv în victoria lui PAOK cu Panionios

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 03 ianuarie 2015

Răzvan Raţ a făcut un meci mare în victoria lui PAOK cu Panionios, 3-2, după ce a reuşit să dea două pase de gol.
Fundaşul a reuşit prima pasă de gol în minutul 8, cînd i-a trimis lui Vitor o minge perfectă, iar după jumătate de oră de joc, românul a reuşit să fie pasator la golul lui Maduro. La sfîrşitul primei părţi, Raţ a văzut şi cartonaşul galben. Cu 18 minute înainte de final, Athanasiadis a reuşit să aducă victoria lui PAOK.

PAOK rămîne lider în campionatul Greciei, cu 37 de puncte, după 16 etape, şi este la patru lungimi în faţa ocupantei poziţie secunde Olympiakos, care are un meci mai puţin.