Stranieri

VIDEO Cu Pantilimon titular, Sunderland a pierdut cu Liverpool » Portarul a terminat meciul în careul advers

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 10 January 2015

Sunderland a fost învinsă de Liverpool în prima etapă din returul Premier League, scor 0-1.

Costel Pantilimon a fost din nou titular în poarta celor de la Sunderland, dar nu a putut face nimic în faţa lui Lazar Markovici, care a marcat singurul gol al partidei, în minutul 9, cu un şut printre picioarele portarului.

În minutul 93, Pantilimon a urcat în careu, la un corner al celor de la Sunderland, iar mingea a fost trimisă către el. Portarul a sărit la cap cu jucătorii adverşi, dar a fost "controlat" de un fundaş, a căzut şi a cerut penalty.

Jucătorilor lui Sunderland le-a fost şi mai greu să revină, mai ales după eliminarea mijlocaşului Bridcutt, din minutul 49.

După această înfrîgere, Sunderland se află pe locul 14, cu 20 de puncte după 21 de etape. Liverpool se află clasată pe locul 8, cu 32 de puncte.