Stranieri

VIDEO Florin Andone face show în Spania » A marcat după 9,8 secunde şi a atins recorduri senzaţionale!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 16 ianuarie 2015

Românul Florin Andone continuă forma excelentă şi a marcat primul gol al meciului Cordoba - Eibar, 1-1.

Andone a profitat de o greşeală în apărarea adversă şi a marcat cu un şut din mijlocul careului în secunda 9,8! Vezi aici video! Arruabarrena a egalat în minutul 78. Andone a fost schimbat în minutul 82 cu Borja Garcia.

Reuşita sa este cea mai rapidă din Spania şi a doua cea mai rapidă din primele 5 ligi europene în acest sezon, fiind depăşită doar de cea a lui Bellarabi, în secunda 9 a meciului Leverkusen - Dortmund. Golul este al patrulea cel mai rapid din istoria La Liga, după Llorente 7,3, Keita 7,6, Dario Silva 8.

După 18 etape din campionatul Spaniei, Cordoba se află pe locul 15, cu 17 puncte obţinute.

3 goluri a marcat atacantul de 21 de ani în acest sezon

Citeşte şi: Florin Andone, după un nou meci în care a fost decisiv în Spania: "Toţi mi-s prieteni acum"