Amicale

CS U Craiova a remizat cu echipa lui Bogdan Stancu şi Liviu Antal într-un amical

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 17 January 2015

CS U Craiova a remizat, scor 1-1, cu echipa lui Bogdan Stancu şi Liviu Antal, Genclerbirligi, într-un meci amical disputat în cadrul stagiului de pregătire din Turcia, informează site-ul oficial al clubului din Liga I.

Golurile au fost marcate de Herghelegiu '37 pentru CSU şi Kaya '20 pentru Genclerbirligi. CS Universitatea Craiova a evoluat în prima repriză în următoarea formulă: Bălgrădean (Straton '33) - Dumitraş, Frăsinescu, Avrămia, Vătăjelu - Sin, Brandan, Cîrstea, Varga - Bawab, Herghelegiu.

În repriza secundă, pentru echipa craioveană au jucat: Straton (Brac '62) - Dumitraş (Cîrstea '73), Acka, Izvoranu, Briceag - Manea, Madson, Mateiu, Băluţă, Tîrnăcop, Ivan.