Stranieri

VIDEO Southampton a bătut-o pe Newcastle, 2-1, însă Florin Gardoş a comis-o » Gafă uluitoare la golul primit de echipa sa

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 17 January 2015

După o perioadă neagră, Southampton şi-a revenit şi a ajuns la a 3-a victorie consecutivă în Premier League după 2-1 în deplasare cu Newcastle.

VEZI VIDEO!

Cu Florin Gardoş integralist în cetrul defensivei, Elia a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 14, ajutat fiind şi de portarul lui Newcastle, Tim Krul.

Fostul fundaş al Stelei a greşit însă la golul de 1-1 înscris de Gouffran. Pentru că nu a comunicat cu Forster, Gardoş a vrut să respingă din alunecare, însă a trimis mingea direct în genunchiul mijlocaşului de la Newcastle, iar balonul a intrat în plasă.

Elia a reuşit dubla care o menţine pe Southampton pe locul 3 în minutul 62. "Sfinţii" au 42 de puncte, cu două peste Manchester United. Newcastle e abia pe 11, cu 27 de puncte.