Amicale

FOTO Dinamo - Guangzhou R&F 1-3 » "Cîinii" lui Mihai Teja au pierdut în urma unor grave erori în defensivă

+46 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 21 ianuarie 2015

Dinamo a pierdut amicalul cu formaţia antrenată de Cosmin Contra, Guangzhou R&F, scor 1-3. "Cîinii" au controlat jocul şi puteau marca încă din minutul 5, cînd Marius Niculae a irosit un penalty.

În minutul 18, Dinamo a deschis scorul prin Marius Alexe, care a marcat din centrarea lui Bărboianu.

Chinezii au reuşit să întoarcă scorul şi să marcheze de 3 ori în poarta lui Traian Marc. Două dintre golurile primite de Dinamo au venit în urma unor gafe uriaşe în defensivă.

În primele două amicale din Antalya, Dinamo a pierdut cu Bursaspor, 1-3, şi a învins pe Erzgebirge Aue, 1-0.

Dinamo va mai juca un singur amical în Turcia, pe 23 ianuarie, contra naţionalei de tineret a Danemarcei.

Dinamo cu Guangzhou: Marc – Bărboianu (53 Fai, 76 Dudea), Durimel, Nedelcearu, S. Filip – Boubacar (72 I. Şerban), Elhamed (64 N. Grigore) – C. Matei, D. Rotariu (53 V. Lazăr), M. Alexe (53 Gavrilă) – M. Niculae (35 Bilinski, 76 Henrique)

***

min. 90: FLUIER FINAL!
min. 89: GOL GUANGZHOU! Echipa lui Cosmin Contra mai punctează o dată. Dinamo ar fi putut egala în urmă cu puţin timp dacă şutul lui Gavrilă din lovitură liberă nu nimerea bara şi intra în plasă.
min. 64:
Nicolae Grigore a debutat în tricoul alb-roşu în minutul 64 al partidei cu Guangzhou R&F
min. 62: GOL GUANGZHOU! Dinamo a controlat startul reprizei secunde, dar echipa lui Contra a profitat de o gafă în defensiva "cîinilor" şi a înscris

min. 45: PAUZĂ!
min. 35:
Teja este destul de agitat pe margine. Marius Niculae a fost schimbat cu Bilinski.

Traian Marc a avut o intervenţie incredibilă la un şut al celor de la Guangzhou!

min. 23: GOL GUANGZHOU! Echipa lui Cosmin Contra restabileşte egalitatea după o eroare pe partea stîngă. Dinamoviştii au reclamat un ofsaid.
min. 22:
Meciul este foarte aprig, cele două echipe avînd destul şanse de a marca. În tribună se află şi jucătorii de la U Cluj, care îşi spionează fostul antrenor
min. 20: GOL DINAMO! Alexe înscrie după o centrare a lui Bărboianu
min. 5: Marius Niculae a ratat un penalty