Stranieri

VIDEO » Echipa lui Florin Andone a fost învinsă greu de Real Madrid, 1-2: "E dureros, meritam măcar un punct"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 24 ianuarie 2015

Florin Andone a fost titular în înfrîngerea de pe teren propriu a Cordobei în faţa lui Real Madrid din La Liga, scor 1-2.

Gazdele au deschis scorul încă din minutul 3, prin penalty-ul lui Ghilas, însă Benzema a restabilit egalitatea în minutul 27.

Vezi aici video cu golurile!

La mijlocul reprizei secunde, Florin Andone a avut cea mai mare ocazie a formaţiei sale, după ce a reuşit să trimită un lob peste Casillas, însă mingea s-a oprit în bara transversală şi madrilenii au scăpat cu faţa curată. Românul a fost schimbat în minutul 80.

În minutul 83, Cristiano Ronaldo a avut o ieşire nervoasă şi a fost eliminat, portughezul plecînd la vestiare mai devreme. Cu un minut înainte de final, Real Madrid a obţinut un penalty, iar Bale a reuşit să marcheze şi să stabilească scorul final.

"Am făcut un meci bun, ne-am dorit să cîştigăm şi o puteam face, dar Real poate învinge în orice meci. Sîntem mulţumiţi de cum am muncit, am fi meritat un punct. Am avut ocazii multe, e dureros, e normal să fim supăraţi, meritam măcar un egal", a declarat Andone la finalul meciului.

Cordoba: Juan Carlos - Gunino, Pantic, Crespo, Edimar - Deivid, Rossi - Bebe, Cartabia, Ghilas - Florin Andone
Rezerve: Saizar, Fran, Garai, Abel, Lopez, Pinillos, Vico
Antrenor: M. Djukici